The Lesson Collection

“The Lesson Collection” – Experience excellence in teaching and learn from the best! Each video presents a lesson from start to finish and serves as an example for teachers to follow when planning their own lessons.

Buying Options

2-day rental - $14.95 USD one-time
4-month rental - $24.95 USD one-time
12-month rental - $39.95 USD one-time
1-Year Site subscription - $995.00 USD one-time

Please Log in to Purchase a video